Skaukameratene

Skaukameratene o-lag hjemmeside

Siste nytt

Sesongplan våren 2015 for ungdoms-/juniorgruppa

Oversikt over treninger, råtass/treningsløp og o-løp for ungdoms-/juniorgruppa 

O-trening-våren-2015.pdf

 

Last modified på

Postet av i Siste nytt

Klikk deg inn på www.Turorientering.no og "Finn arrangør" så ser du hvor Skaukameratene og klubbene ellers i landet har lagt sine poster.

Skaukameratene har sin åpning på Jonsrud Skjærtorsdag fra klokka 11.00. Det er lagt ut 10 poster i terrenget rundt lysløypa som alle kan klare uten problemer. Grilling og trekning på premier blant de som fullfører.

Tur orienteringspostene er også fin trening for dere ungdommer!

Last modified på

Postet av i Siste nytt

Siden vi nå er sammenslått med IØOK, skal Skaukameratene o-lag løpe for IØOK. Den vanlig

driften av skaukameratene o-lag som: rekruttering, treningstilbud for medlemmene, tur-

orientering og lignende vil fortsatt bestå her lokalt i bygda.

Mer informasjon om  finner du her:  Viktig-beskjed.docx

Last modified på

Tirsdag 7.april, kl. 18.30 starter vi opp våre tirsdagstreninger for ungdommer og juniorer igjen.

Første organiserte trening denne våren blir fra Einarbu. Vi legger ut på en løpetur med kart. 

Etter treninga -  kl. 20.00 - vil vi fortsette med et infomøte m/ pizza - hvor trenerne går igjennom opplegget for vårsesongen.

Et fullstendig opplegg for treninger, råtasskarusellen, samlinger og viktige løp vil bli presentert.

Vi kan nå røpe at første løp i Råtasskarusellen blir arrangert torsdag 16. april.

Last modified på

Postet av i Siste nytt

Treningskomiteen har nå hatt møte og lagt rammer for vårsesongen.

I uke 15 - dvs. straks over påske - starter vi opp igjen for fullt. Det er bare å glede seg!

 

Viktige terminfestede løp i 2015

 

 

Ons

25. mar.

KM-natt

Trøsken

Natt

Fre

10. apr.

Nattsvermeren

Fredrikstad

Natt

Lør

11. apr.

Blåveissprinten

Fredrikstad

 

Ons

15. apr.

Østfoldsprinten 1

Trøsken

 

Lør

18. apr.

Vårspretten

Sarpsborg

 

Lør

18. apr.

Vårstafetten

Sarpsborg

Stafett

Søn

19. apr.

Solrenningen

Sarpsborg

 

Ons

22. apr.

Sport 8 -serien 1

Rakkestad

 

Lør

25. apr.

Lørdagskjappen

Moss

 

Søn

26. apr.

Smaaleneneløpet

Indre Østfold

 

Ons

29. apr.

Østfoldsprinten 2

Sarpsborg

 

Fre

1. mai.

Kvistkvaset

Ås

Stafett

Lør

2. mai.

15-stafetten

Oppsal

Stafett

Søn

3. mai.

Knut Valstads minneløp

Oppsal

 

Ons

6. mai.

Sport 8 -serien 2

Varteig

 

Lør-Søn

9. mai.

10-mila

Eksjø, Sverige

Stafett

Ons

13. mai.

Østfoldsprinten 3

Indre Østfold

 

Lør

16. mai.

Klubb KM

Fredrikstad

Stafett

Ons

20. mai.

Sport 8 - serien 3, stafett

Halden

 

Lør

23. mai.

Pinseløp 1

Kongsberg/Løten

 

Søn

24. mai.

Pinseløp 2

Kongsberg/Løten

 

Man

25. mai.

Pinseløp 3

Kongsberg/Løten

 

Lør

30. mai.

Unionsmatchen

Vestergøtland

 

Søn

31. mai.

Unionsmatchen

Vestergøtland

Stafett

Ons

10. jun.

KM-sprint

Gimle

 

Lør-søn

13. jun.

Jukola

Finland

Stafett

Fre

26. jun.

O-festivalen

Nydalen

 

Lør

27. jun.

O-festivalen

Nydalen

 

Søn

28. jun.

O-festivalen

Nydalen

 

Lør

4. jul.

Morokulien 2-dagers

Chalottenberg

 

Søn

5. jul.

Morokulien 2-dagers

Chalottenberg

 

Søn-Fre

18. jul.

O-ringen (5-dagars)

Borås, Sverige

 

 

 

Terminliste-2015.xlsx

Last modified på